A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vellezerit Aliu - Kenge Dasmash


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/02/2013

2013-02-25T09:58:11


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenge Dasmash" kënduar nga Vellezerit Aliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sala Bekteshi & Ramize Caka - Kenge Dasmash

Lulije bel holla,
bel holla o e o
o boll i kerkove
ato molla o

Lulije bel holla,
bel holla o e o
o boll i kerkove
ato molla o

mollat i kerkova
e su n'gina o e o
20 vjet te nana
sun i mrrina o

mollat i kerkova
e su n'gina o e o
20 vjet te nana
sun i mrrina o

II
Lulije e bardha
e bardha o e o
o boll i kerkove
ato dardha o

Lulije e bardha
e bardha o e o
o boll i kerkove
ato dardha o

o boll i kerkova
e su n'dala o e o
20 vjet et baba
sun i bana o

dardhat i kerkova
e su n'dala o e o
20 vjet te baba
sun i bana o

O mori Lulije
o mori krenare
o e ke lyp e
o shpijen e madhe

o e ke lyp e
o shpijen e madhe

o shpijen e madhe
o me 20 vet e
o te lypin kafe
e te lypin hyzmet e

o te lypin kafe
e te lypin hyzmet e

o shpijen e madhe
e burrin e ri e
o e i veshun
jolla si zotni e

o e i veshun
jolla si zotni e

O mori Lulije
o bre ku m'je rrite
o jam rrit n'sheher
o te sheherlit e

o jam rrit n'sheher
o te sheherlit e

Lum lulija ku coj jeten
vendi mire o s'ja hup shneten

Lum lulija ku coj jeten
vendi mire o s'ja hup shneten

Lum lum Lulija ku ka me ardhe
lum vellau jon o cka ka me marre

Lum e lum e lum Lulija
ku ka me ardhe
lum vellau jon o cka ka me marre

Lum Lulija ku e coj rinien
vendi mire s'ja hup jehshien

Lum Lulija ku e coj rinien
vendi mire s'ja hup jehshien

Lum lum Lulija ku ka me ardhe
lum vellau jon o cka ka me marre

Lum e lum e lum Lulija
ku ka me ardhe
lum vellau jon o cka ka me marre

Vajzat E Shkupit - Kenge Dasmash

kjo lulija qan qan qan vetem qan neper oda hyn e del thirr oj nan neper oda hyn e del thirr oj nan oj nan ti ku je oj nan ti ku je pse me prune ne ket shpije pse me prune ne ket shpije se pa ty nan sun po rrie se pa ty nan sun po rrije

ref

kjo lulija qan qan qan vetem qan neper oda hyn e del thirr oj nan neper oda hyn e del thirr oj nan oj nan ti ku je oj nan ti ku je pse me prune ne ket shpije pse me prune ne ket shpije se pa ty nan sun po rrie se pa ty nan sun po rrije

kjo lulija qan qan qan vetem qan neper oda hyn e del thirr or bab neper oda hyn e del thirr or bab oj bab ti ku je or bab ti ku je pse me prune ne ket shpije pse me prune ne ket shpije se pa ty bab sun po rrie se pa ty bab sun po rrije

Remzi Ukshini - Kenge Dasmash

Sot na eshte o dite e madhe
Jete e re per ju fillon
Sot eshte dasma juaj
E nje vashe me ju feston
Le ti harrojm t'gjitha hallet
Se per ato vend nuk ka
Le te ndizen le te kallen
Zemrat tona me sefda
Refreni
Do ta kallim krejt Nehine
Jo me zjarr por vec me kenge
Le ta dine se ku ka dasem
Le te qohen t'gjithe ne kembe x2

Ishalla o pas nji viti
Takohemi ne t'gjithe bashke
Ju te dy te trasheguar
Me nji qike apo nji djale
Le ti harrojm t'gjitha hallet
Se per ato vend nuk ka
Le tendizen le te kallen
Zemrat tona me sefda
Refreni
Do ta kallim krejt Nehine
Jo me zjarr por vec me kenge
Le ta dine se ku ka dasem
Le te qohen t'gjithe ne kembe x2
Refreni
Do ta kallim krejt Nehine
Jo me zjarr por vec me kenge
Le ta dine se ku ka dasem
Le te qohen t'gjithe ne kembe
x2
Më Shumë...