A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Vellezrit Aliu & Adelin Pireva - Kur Te Vjen Pleqria


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/09/2012

2012-09-29T18:03:27

Më Shumë Nga

Adelina PirevaKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kur Te Vjen Pleqria" kënduar nga Vellezrit Aliu & Adelin Pireva.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xhela - Kur Te Vjen Pleqria

Erdhi radha te kendoj
Kangen per ty
Erdhi ai moment kur vargjet shkruhen
Lote pikojne nga syte

Hiç s'kam qene poet i mire
Te shkruaj nuk kam dite
Vetem kete refren per ty e ruajta
Me zemer e kendoj

Ref...
Kur te vjen pleqnija
Do te jesh vetem ne shtepi
Do te kujtohen fjalet e mija
S'do te jem prane lotet t'i fshi

Lotet t'i fshi

Me kujtohet kur me thoshe
Nuk ndahem nga ti
Ku do te shkosh do te jem prane teje
Deri ne pleqni

Tani vetem kenga mbeti
Si kujtim per ne
Edhe ky refren qe po degjon
Kudo qe te jesh

Ref...
Kur te vjen pleqnija
Do te jesh vetem ne shtepi
Do te kujtohen fjalet e mija
S'do te jem prane lotet t'i fshi

Lotet t'i fshi

...

Ref...
Kur te vjen pleqnija
Do te jesh vetem ne shtepi
Do te kujtohen fjalet e mija
S'do te jem prane lotet t'i fshi

Lotet t'i fshi

Fisniket - Kur Te Vjen Pleqria

Erdhi rradha te kendoj kengen per ty
erdhi ai moment kur vargjet shkruhen
lote pikojn nga syte
Kurr s'kam qene poet i mire
te shkruaj nuk kam dit
vetem kete refren per ty e ruajta
me zemer e kendoj

Ref:
Kur te vjen pleqeria
do t'jesh vetem ne shtepi
do te kujtohen fjalet te mia
s'dot jem prane lotet ti fshi...lotet ti fshij

Me kujtohet kur me thoshe
nuk ndahem nga ti
ku do qe te shkosh do t'jem prane teje
deri ne pleqeri
tani vetem kenga mbeti si kujtim per ne
edhe ky refren qe po e degjon
ku do qe te jesh

Ref:
Kur te vjen pleqeria
do t'jesh vetem ne shtepi
do te kujtohen fjalet te mia
s'dot jem prane lotet ti fshi...lotet ti fshij
Më Shumë...