A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Vellezrit Aliu & Adelin Pireva - Xhane Xhane


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/10/2015

2015-10-09T16:09:38

Më Shumë Nga

Adelina PirevaKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Xhane Xhane" kënduar nga Vellezrit Aliu & Adelin Pireva.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Azem Lukaj - Xhane Xhane

Xhane Xhane Xhane
Dil në mahalle,Ty t'kam për malle
Unë për ty jetoj,kurrë s'të harroj.

Eja ti moj Xhane të pres në mahalle,
Ftyra jote e ëmbël si lulja me halle,
si dora me kanë(2x)

Vallzoni ju shokë e ju miqt e mi
Ngritni mbushni gotat plot me raki
Për t'mir shokt e mi(2x)

Eja ti moj Xhane të pres në mahalle,
Ftyra jote e ëmbël si lulja me halle,
si dora me kanë(2x)

Agron Ahmeti - Xhane Xhane

Xhane, Xhane, Xhane
Dil ne mahallee
Ty t’kam per malle
Ftyra jote e embel
Si lulja me halle
Si dora me kan e

Xhane, Xhane, Xhane
Dil ne mahall e
Ty t’kam per mall e
Un per ty kendoj
Kurr s’te harroj

Eja ti mos Xhane
Te pres ne mahall e
Ftyra jote e embel
Si lulja me halle
Si dora me kan e

Vallzoni ju shok
E ju miqt e mi
Ngritni, mbushni gotat
Plot me raki
Per t’mir shokt e mi

Eja ti mos Xhane
Te pres ne mahall e
Ftyra jote e embel
Si lulja me halle
Si dora me kan e

Bajram Zyberaj - Xhane Xhane

Prit e prit u be nje vit aman mori xhanee, une zemer dhe dashni i lash ndoren tane

2x: Me ty qik moj mzu belaja, qysh se dite o qka eshte sefdaja

2x: Kadale dale hiq pa marre po a jo thuj ashiqare

Do te jete kysmet jalla mori xhane, per dashni ndash per allti jam djal pa behane

2x: Me ty qik moj mzu belaja, qysh se dite o qka eshte sefdaja

4x: Kadale dale hiq pa marre po a jo thuj ashiqare
Më Shumë...