A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vellezerit Aliu - Dashuria Jon


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/10/2012

2012-10-12T10:01:50


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashuria Jon" kënduar nga Vellezerit Aliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vellezerit Aliu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lannex - Dashuria Jon

1
un ty pot pres hala me zemer te vrame
kisha dasht met pa,po na ndajn kto oqeane
a jom n'zemren tone a po nkujtime tua
po tves qka bone kujt pi thu te dua

ku met dashnia e ti ku mete
un lot pikoj ti pikon urrejtje
syt e tu nqjell m'dhurojn buzqeshje
tash e ki ditlindjen un ta uroj ne heshtje

ska pershendetje veq shihmu nkujtime
pergjithmon t'kom mshel nzemren time
kur malli em merr tkam ne mendime
si munt tjetoj pa ty kur ti je jeta ime

smdhem prap met thirr mdhem kur spergjigjesh
qysh pot du sot t'du prej shum vitesh
sdi sen per ty sedi a merzitesh
kur t'vesin a mdon athu qysh ndihesh

reff:
dashuria jonë mbeti veq ne leter
kujto kohen tonë dhe kur je me tjeter

2
vitet qe kalun mo nuk kthehen prap
zemra ime vun ateher kur s'ka ngat
e kto ditet e javes perher te'njejta
a ndarja ke qe t'deshta e jo qe trrejta

prit kujto kohen kur s"pat inati
sum deshte ti se mu mdeshti fati
jon ndal minutat spo hec sahati
a mendon najher se çka ki ba ti

mthe" jom i veçanti me ty se ndrroj kerkon
e sot dikush qeter venin tem e gzon
ti as menen se çon ntelefon me thirr
shkove kur duhet te jesh, fjala fundit lamtumir

vetem erresir n'syt ku veq ty t'pan
zemra pom dhem eh syni pom qan
sdu me kerkon po ty me t'pas pran
edhe pse ti je ajo qe ma shum pom vran

Malvin Terziu - Dashuria Jon

do te behem zog e ti sdot me njohesh
do te vi ne darsem kur ti te martohesh
do ti bi daulles per dashurin tuaj
kurse un i mjeri vuaj dhe vuaj
te deshiroj fat ne jet nje tru me shendet
ne shtepi harmoni dhe dashuri pa kufi

ref: perse kjo dashuri keshtu mbaroj
nuk kam munci te te perqafoj
kohen qe kaluam bashk gjithmon do e kujtoj dashurin qe kam per ty kurr sdo ta largoj

edhe boten te ma falin un prap do te vuaj kur e di se dora jote mban unaz te huaj i kujtoj buzet tua dhe po e pyes veten a me genjeve ti a e genjeva veten jeto tash larg meje edhe pse te dua un sisha per ty dhe ti sishe per mua
Më Shumë...