A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vellezerit Çetaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  47
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Vellezerit Çetaj është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Profesoret Vll. Çetaj, U linden ne Fsh. Trubohovce te Istogut me prej ardhje nga Isniqi te Komunes se Deçanit, Xhemajli Jurist Profesor ne shkollen Ekonomike Ali Hadri, Hasani Historian ish Drejtor ne shkollen fillore Smajl Hajdari ne Pejë dhe profesor historie ne gjimnazin "Bedri Pejani" Pejë. Qysh si Nxenes prej klases se pare me Pende ne dore nuk ju ndan Arsimit u rriten me patriotizem ne zemer me optimizem qe sot e me tutje qe dhan per Kosove...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Flakadan Ne Trojet Etnike (2013)

Prej Nje Shpati (2011)

Odat Tona Jane Shkolla

Këngë Dasmash

Nje Legjende E Gjalle

Kenge Qe Burojne Nga Zemra


» Dërgo Një Këngë »

Ibrahim Rugova


Artistë Të Ngjashëm:

Vellezerit Haliti

Rapsodet E Hasit

Vllezrit Lamallari

Vellezerit Morina

Grupi Folklorik Batllava

Grupi Llapusha

Grupi Folklorik Hajvalia

Rapsodet E Lumes Kukes

Grupi Folklorik Nga Grabovci

Grupi Dumoshi


Tags: Vellezerit Çetaj, Qetaj, Cetaj, Vllezerit, Vllezrit, Vellezerit Cetaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018