A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vera Laçi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  49
  • Vendlindja:
  • Kastriot (Dibër E Vogël) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Vera Laçi është një këngëtare e njohur. Këndon që prej viteve '70-ta, duke i dhënë kulturës sonë edhe më tepër vlera. Ajo kryesisht këndon këngët "e shenjta" dibrane, bashkarisht me Lirie Rashën, Qerim Sulën, Saje Poleshin, Dritan Jasharin e shumë artistë të mëdhenj. Ka edituar një mori këngësh popullore, bashkëpunime, albumet: "Stop helmimet", "Oj Xhemile" 2009, por edhe klipe. Jeton dhe vepron në Tiranë. Në vitin 2009, Vera Laçi publikon albumin "Oj Xhemile". Më datë 2 Qershor ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Fikrije Lushaku

Miradije Aliu

Sadete Shkodra

Shpresa Morina

Shqipe Kastrati

Manjola Nallbani

Rovena Dilo

Nertila Koka

Eda Zari

Lumnije Menxhiqi


Tags: Vera Laci, Vera Laqi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018