A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Viola & Smail Puraj - Potpuri 2009


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  17

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/09/2012

2012-09-19T00:45:32

Më Shumë Nga

Smail Puraj


Smajli:
Jam merzit e musht me halle o nuk kam lot ma as te qaj dhimbjet vuajtje sun durova n'dhe te huaj azil kur shkova

Viola:
O kthehu prap o vllau i motres o se pot pret dheu n'voter

A kom shpres ej dit me ardh ne tok time ni her
mu q'mall nga vendlindja miq kur tvini ni grusht dhe n'mergim t'ma bini n'mergin tma bini

Viola:
Qka ka zogu qe po qan ka lan shpi ka lan vatan eeee ka lan motra e vllazni e ka ardhen gurbetli ee.. x2

Dil ne der nan e mjer e kqyr rrugen dimer ver ee.. e kqyr rrugen nan e ngraht diten e nat len deren hap ee..x2

SMAJLI:
Jena nda per krejt dynja nuk ka vend ku shqiptar nuk ka larg vendilndejs po jetojm po kosoven se harrojm x2

a N´zvicerr a N´gjermani suedi a N´austri krejtve vera na bashkon ne kosov te nana jon x2

Viola:
Kuq e zi jan ngjyrat tona n`mes flamurit është shqiponja kryet lart e shum krenar i thojm botes jem shqiptar x2

Amerik australi norvegji e itali krejtve vera na bashkon ne kosov te nana jon x2

Smajli:
Ne rini jam dal N´gyrbet e lash vetem nanen teme

Aman aman gjermoni e shkreta gjermoni me mashtrove ne rini qka pom vyn kjo pasnunix2

Pom shkon jeta ne gurbet e kur kthena nuk di as vet pom shkon jeta ne gurbet gjith po tutna se ktu dot vdes

Aman aman gjermoni e shkreta gjermoni me mashtrove ne rini qka pom vyn kjo pasnunix2

Smail: O gurbet gurbet i zi

Viola: Jeten ma ke nxi o gurbet gurbeti i zi

Smail: Ti me le nvetmi

o gurbet gurbet i zi jeten ma ke nxi

Smail:o gurbet gurbet i zi tii ti me le nvetmi

Si qdo vjet edhe sivjet siq e kem adet shkojm te ETC-ja dhe e kallim krejt

Smajli
Si qdo vjet edhe sivjet sju kemi harru sbashku me Violen ju kem disponu

VIOLA:
So qdo vjet edhe sivjet sju kemi harru sbashku me smajl puraj ju kem disponu

Si qdo vjet edhe sivje siq e kem adet oh te EUROLINDI hajde do ta kallim krejt


Ky tekst u dërgua nga  donna
Më Shumë...