A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Viola - Syri Keq


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/07/2016

2016-07-18T09:43:47

Këngë e albumit:

"Pike Ne Zemer"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Syri Keq" kënduar nga Viola.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Viola i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Motrat Mustafa. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Syri keq na paska pa
jabanxhi qysh jena ba
Sherri huj ka hy ne mes,
jan nda zemrat ne dy pjes

Ref
Halle halle plot koka kjo dynja
hallku kokan m'su gjynahe tuj ba
Llafe llafe plot e rrena sa dush
t'miren o shpirti jem nuk naj don askush

II
nuk na del kjo pun per t'mir
krejt dynjaja me dy ftyr
fjale e huj ska me zan vend
nese pak punojm me mend

Ref
Halle halle plot koka kjo dynja
hallku kokan m'su gjynahe tuj ba
Llafe llafe plot e rrena sa dush
t'miren o shpirti jem nuk naj don askushMë Shumë...