A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Violeta Kukaj Retkoceri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  165
  • Vendlindja:
  • Tërstenik (Drenas) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Violeta Kukaj Retkoceri është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore folklorike. E lindur në një fshat të Drenicës, Violeta, qysh në bankat shkollore u dëshmua për talentin e saj në të gjitha zhanret e muzikës. Ajo, sakaq u bë emër i njohur i estradës sonë dhe një zë që meriton respekt e vëmendje! Këngët e saj janë lamente për historinë, balada për dashurinë, kala për trimërinë dhe himne për bukurinë! Violeta, mund të quhet edhe stilin e veçantë të veshjes, që nga veshjet kombëtare, uniformën e UÇK, e deri tek veshja e nusër...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Nuse Ne Katun (2009)

Diten E Diel (2008)

Nje Bilbil (2007)

Hanëm Hanëm (2005)

Dasma E Nipit (2004)

Manushaqe (2003)

Ai është Gjallë (2001)

Dasmen Ta Fillojm

Nese Vi Aty Do T'rri


» Dërgo Një Këngë »

Diten E Diele
Nuse Ne Katun
Hajde Hyn Ne Valle
O Allah
Pavarësinë E Gëzoftë Kosova
Nanë
Ashtu Keshtu
Drenica Ime
Zura Nje Bilbil
Jam Nje Djal


Artistë Të Ngjashëm:

Gili

Mihrije Braha

Remzie Osmani

Vjollca Haxhiu

Anjeza Branka

Fitnete Rexha

Rozana Radi

Zaimina Vasjari

Ryva Kajtazi

Rona Nishliu


Tags: Violeta Kukaj Retkoceri, Violeta Kukaj, Retkoceri, Violete Kukaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018