A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vitore Rusha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  24
BIOGRAFIA: Vitore Rusha është një këngëtare e njohur. Në Dhjetor 1980, Vitore Rusha merr pjesë në Festivali i 19-të në RTSH me këngën "Fshati I Rinisë". Në Dhjetor 1980, Vitore Rusha merr pjesë në Festivali i 19-të në RTSH me këngën "Dhe Mbi Shkëmb Bukën Prodhojmë". Në Dhjetor 1981, Vitore Rusha merr pjesë në Festivali i 20-të në RTSH me këngën "Vij Tek Ty, O Fshat". Në Dhjetor 1983, Vitore Rusha merr pjesë në Festivali i 22-të në RTSH me këngën "Kjo Kala Mal Me Këngë". Në vitin 2006, Vi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Luljeta Kuraja

Irma Gurakuqi

Entela Ilirjani

Ema Bytyqi

Burbuqe Rada

Mimoza Abedini

Emira Ademi

Sevi

Liliana Kanina

Mimoza Selimi


Tags: Vitore Rusha

Krijo Një Kartolinë