A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vjollca Buqaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  116
  • Vendlindja:
  • Lladrovcë 
BIOGRAFIA: Vjollca Buqaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Vjollca Buqaj është një këngëtare e cila i ka qëndruar besnike këngës së mirëfilltë shqipe. Fillet e para të karrierës së saj, shënohen si anëtare në Ansamblin "Azem Bejta", nga ku është marrë me muzikë. Ka disa kaseta të inçizuara, kryesisht me këngë folklorike, ku si shoqërues instrumental e ka pasur dhe e ka Shaqir Hotin. Vjollca ka bashkëpunuar me këngëtarë të suksesshëm, siç janë: Ilir Shaqiri, Violeta Kajtazi, Nikollë Nikprelaj, e shumë të ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Vjollca Buqaj


» Dërgo Një Këngë »

Me Tradhtove
Djali I Dadës
Zanin Me Ta Ni
Nuse Moj Nuse
Pa Ty
Jetë E Dyfishtë
Vaji I Nuses
Kur E Percolla Ylberin
Lutje Ska


Artistë Të Ngjashëm:

Gresa Ahmeti

Egzona Gurguri

Benita Pula

Mirjeta Mema

Albina Jahjaga

Silvana Dollapi (Silvi)

Nesa Omaj

Teuta Gashi

Merita Spahiu

Hanumshahe Morina


Tags: Vjollca Buqaj, Vjollca Buçaj, Vjollce Buqaj, Vjollca Bucaj

Krijo Një Kartolinë