A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Vjollca Luka - Sevdaja


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/03/2017

2017-03-19T13:50:55

Këngë e albumit:

"Album Shqipetar"

Këngë e albumit:

"Do Te Vish"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sevdaja" kënduar nga Vjollca Luka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sabri Fejzullahu - Sevdaja

Këngëtari Sabri Fejzullahu dhe bashkëshortja e tij Nera kanë udhëtuar drejt Antalias, në Turqi për të realizuar klipin e ri të këngëtarit. Fejzullahu ka nisur xhirimet e klipit të ri i cili pritet të lansohet brenda 5 ditëve.

Klipi do të ketë skena luksoze në një nga hotelet më të mira të kohës në Antalia.

Kënga do të titullohet “Na ka mbajt dashnia” një temë që këngëtari e prek zakonisht, me muzikë dhe orkestrim nga Virusi me tekst të Arsim Bunjakut dhe klipi është duke u xhiruar XL production.

Bashkëshortja e tij Nera ka shkuar ta shoqëroj e t’i ndihmoj rreth klipit pasiqë ka një sy kritik

Remzie Osmani - Sevdaja

me ta lujt njanen vetull
ishe vdek or djal
hiq me dore pa te prekun

me ta lujt njanen vetull
ishe vdek or djal
hiq me dore pa te prekun

REF
o kjo belabela e shkret
t´paska zan djal haj me det
me magji kam kta dy sy.
veq mem pa o ishe shkri.

II
t´kisha ba o veq per veti
nat e dit o
m´kishe shku per qefi

t´kisha ba o veq per veti
nat e dit o
m´kishe shku per qefi

REF
o kjo belabela e shkret
t´paska zan djal haj me det
me magji kam kta dy sy.
veq mem pa o ishe shkri.

REF
o kjo belabela e shkret
t´paska zan djal haj me det
me magji kam kta dy sy.
veq mem pa o ishe shkri.

Duli - Sevdaja

Aj medete aj medet qysh na paska gjet
a me dasht a mos me dasht nuk e dim as vet
Sevdaja moj non sevdaja na n'oshtu ni qik (x2)
se osht kaq e rend moj non nuk e patem dit , se osht kaq e rend nuk e patem dit
aj medet o aj medet qysh na paska gjet a me dasht a mos me dasht nuk e dim as vet(x2)
kush thot mir e kush thot keq per me dashuru (x2)
dynjaja e shkurt oj nan vakti osht tuj shku (x2)
aj medete aj medet qysh na paska gjet a me dasht a mos me dasht nuk e dim as vet (x2)
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018