A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vlashent Sata

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Francë 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
BIOGRAFIA: Vlashent Sata është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Vlashent Sata, muzikanti shqiptar, i cili prej shume vitesh e ka ndërtuar karrierën në Paris, rrëfen artistin dhe njeriun, një kaleidoskop kujtimesh e emocionesh të mbledhura nga fëmijëria, ëndrrat, jeta…të gjitha brenda muzikës, që e sjell si dhuratë për ata që e dëgjojnë. Në Maj 2009, Vlashent Sata merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Nese Te Merr Malli". Në Maj 2010, Vlashent Sata merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Ne Boten Tone". Në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Luiz Ejlli

Joni Aliraj

Erjon Korini

Neki Emra

Driton Ajeti

Metiz

Andin Randobrava

Berkan

Vedat Ademi

Hekuran Krasniqi


Tags: Vlashent Sata

Krijo Një Kartolinë