A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vellezerit Bajra - Isuf Aga


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/10/2013

2013-10-01T12:02:19

Këngë e albumit:

"Isuf Aga"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Isuf Aga" kënduar nga Vellezerit Bajra.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vellezerit Bajra i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ardjan Jaku. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

hejj hejjj isuf aga ne kal te bardh
miku i shpis po na i con fjal
sot nji jav ne dasem me ardh
te dy kolt na i ka shalu
o nji per vedi e nji per gru
se ne gjys te rruges kur kan shku
a po nis moj gru me knu
ee qysh o burr o cka po thu
ne mal maloku me qellu
more te vret ty eee oo more me merr muu eeee

hejj hejjj hajt moj gru ti cka po thu
ateher gruja nis me knu
zani ne mal na i ka ushtu
ne mal maloku na ish kan
ee shokve tvet bre ju ka than
a po nini njat gru tuj knu
ka tri vjet qe e kam kerku
kush asht burr me ardh me mu
more me ja marr isufit njat gru ee

hejjj hejjj kan zan pritat me luftu
ka kris pushka pa pushu
isuf aga mir po qet
shokt malokut po ja vret
fyt per fyt na jan zadet
e fyt per fyt na kenkan zan
shife gruja cka po ban
oo more malokun oo more po e ndihmon ee

hejj hejjjj kur sdon zoti me te korit
isuf ags na i ndoll nji thik
e ja nji malokut ne fyt
asht turr vrap gruja me ik
o ndal moj gru ku don me shku
gjall prej meje ske me pshtu
e kap e ka lidh per lis
ja qet flaken ne fund e ne kryt
isuf aga rrin mendu
more me shku ne dasem o more mos me shku eee

hejj hejj por ne dasem paska ardh
miqt perara na i kan dal
ku e ke isuf bijen ton
ke pa qef e smujt me ardh
masi dasma ka maru
shok e miq na i ka bashku
shif cka me bani e imja gru
i zoti i shpis oo rrin mendu
vajzen e dyt ja jep per gru
te pata mik e prep te kam mik
mor je nis me gru eee
tash po shkon me cikk anjo ejjjMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018