A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Vojsava Alia - Meraku


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

11/01/2019

2019-01-11T18:00:41

Muzika:

Vani Rushiti

Muzika & Teksti:

Vojsava Alia

Video Produksioni:

Four Infinit ProductionNa vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Meraku" kënduar nga Vojsava Alia.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Meraku".
Videoklipi nga Vojsava Alia i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Mimoza Abedini. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Vajze e bukur, perse nuk flet,
per nji fjale ti cfare po pret,
djalin me ty, e ka zene sevdaja,

Mos e bej shpirtin e keq
mos u bej lajkatare
je e bukur shume lozonjare.

Meraku e ka zene me syte e tu,
djali me ty shume eshte dashuru.

Degjoja fjalet mori vajze,
degjoja zemren ti,
fali dhe ti ngrohtesine
sic ta fal ai. (2 here)

Djali i tha dukesh prej hekuri,
me ato dy syte e tu te zi,
mos u bej mendje madhe,
se ne kete bote
nuk je vec ti.

Meraku me ty e ka zene,
rrin i heshtur ai ne vetmi,
ti e din se shume te dashuron,
djali te don me gjith shpirt...

Ref 2 here

Vajze e bukur, perse nuk flet,
per nji fjale ti cfare po pret,
djalin me ty, e ka zene sevdaja,

Mos e bej shpirtin e keq
mos u bej lajkatare
je e bukur shume lozonjare.

Meraku e ka zene me syte e tu,
djali me ty shume eshte dashuru.

Degjoja fjalet mori vajze,
degjoja zemren ti,
fali dhe ti ngrohtesine
sic ta fal ai. (2 here)

Djali i tha dukesh prej hekuri,
me ato dy syte e tu te zi,
mos u bej mendje madhe,
se ne kete bote
nuk je vec ti.

Meraku me ty e ka zene,
rrin i heshtur ai ne vetmi,
ti e din se shume te dashuron,
djali te don me gjith shpirt...

Ref 2 here

Djali i tha dukesh prej hekuri,
me ato dy syte e tu te zi,
mos u bej mendje madhe,
se ne kete bote
nuk je vec ti.

Meraku me ty e ka zene,
rrin i heshtur ai ne vetmi,
ti e din se shume te dashuron,
djali te don me gjith shpirt...