A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Voltan Prodani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.1 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Voltan Prodani është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Kompozitor dhe këngëtar, i pëlqen t’i bëj të dyja, edhe pse më mirë e gjen veten tek pasioni i parë. Ai shprehet se i është dashur shumë punë për të arritur këtu ku është sot. Vështirësitë kanë filluar kur para viteve 90-të u detyrua të vazhdojë gjimnazin, pasi nuk e fusnin në shkollën e muzikës, si djali i të burgosurit politik, kitaristit të shquar Mehdi Prodani. Kjo luftë e egër klasore përveç persekutimit artistik nuk mundi të ndalojë Voltani...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Gjergj Leka

Joe Artid Fejzo

Sajmir Braho

Ardian Trebicka

Arbër Arapi

Agim Poshka

Selami Kolonja

Glenis Dume

Arjan Toci

Erjon Beci


Tags: Voltan Prodani

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018