A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

West Side Family - U Ndame Ne Erresire


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/08/2009

2009-08-25T20:46:30

Këngë e albumit:

"Wsf"


U ndame ne erresire
Nje nate me hene te vrazhde
U puthem e u pame
Shpirterat tane aty lam.
I nisem lotet tane
Me gjethet qe po binin
E dinim sa shume donim
Nuk dinim ne po iknim.
Ne po iknim ,bashke ne po iknim
E me su pame.
Shpirterat i lame,nje nate Maji ne u ndame.Jo Jo
I prekja syte e tua
Buzet e tua dridhnin
Te putha t`thashe Te Dua
the shpirt ne pse po ikim.
Me preke duart ti
Me lote ne syte e mi
U rritem qe femije
Do ik e prape do vi.
Do vi me ditet,
Me netet,
Me puthjet
Me prekjet
U ndame ne Maj
Po kjo nate Maj s`mund te na ndaje
Jo,jo,jo,jo,jo,jo
Shoket te iken ,venitesh, ti shko
Nete te fundit nate maj edhe shko
Endrrat tona i nisem,i nisem,i nisem
REF:

Ishte nate Maj
Une zemren time se mbaja
Dhe m`mbyste trishtimi
Ishte nate Maj
Dhe muzgu shembej mbi mua
Ne ngjyre deshperimi
Ishte nate Maj
Kujtimet largoja,te mos qaja
Por lotet s`i mbaj
Muajt kalonin
Per mua mbetej MAJ

Marr kujtime nga ty
Te fundit letra me dergo
mbledh me to ,kohen me ty ne sy
Dhe kthehem ,shkoj.
Ne caste qe si enderra pa fund
Ne na rrembinin fund pa fund
Si ne Maj,ku lame shpirtin tone
Dhe kthehem kur degjoj
Fjalet e tua.
Sikur ti me flet tani
Kur thua:Gjithmone Te Dua.
Une do te iki por prape do te vi
Me ty kaq larg
E prane ate nate Maji
Njeri tjetrit i thame:
"Asgje s`na ndane."

Tani nuk je
Ike ne nate,ishte Maj
Tani nuk je
Dridhesha,qmendesha si i marre.
Tani nuk je
Ishte nate Maj,ti ike.
Dridhesha une,
Dridhesha,qaja
Ishte,
REF:

Ishte nate Maj
Une zemren time se mbaja
Dhe m`mbyste trishtimi
Ishte nate Maj
Dhe muzgu shembej mbi mua
Ne ngjyre deshperimi
Ishte nate Maj
Kujtimet largoja,te mos qaja
Por lotet s`i mbaj
Muajt kalonin
Per mua mbetej MAJ


Ky tekst u dërgua nga Donjetaa.
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018