A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Wild Panther - Away From My Homeland


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/04/2009

2009-04-21T22:10:44

I ult me ni qysh kurgja tmir knej sjom ka sho/
gurbeti m'ka bo tjeter kerkan nuk jam ka e njo/
mu ka bo jeta njejt qdo dit veq tu nejt n'menime/
pres me ardh pushimi e mu kthy n'vendlindje/
aty ku nalet drita qaty nat ven ku u rrita/
pun e shpi shpi e pun menzi po pres me dal dita/
po mungon shoqnia po mungon lagjja shpia/
du me plas e me qit mllef se n’gurbet um shkoj rinia/
fatin tan e pata un fatin tem ki me pas ti/
t'lutna ngurbet mos dil po ku je aty rri/
Ni dit t'mir hala se pash pun e ship krejt bajat/
kom met hiq kerka si me kam mu kan sakat/
m’ka marr malli per shqiptar gjuhen shqipe du me fol/
nuk pom shkon jeta kerqysh veq tu nejt jom tu u lodh/
spaksa kuptim veq parja ose me pas pasuni/
ska qka tvyn jeta kur muri t’ban shoqni/

Ref...(x2)

In morning go to work in evening back to home/
Iam thinking for my life why is it monotone/
Iam away from my homeland this is killing me/
Iam living a life without my family/

M'ka marr malli per shoqni juve qe sju kam taku/
dosta t'mi afer zemres prej saj ska me ju largu/
ja kum kthy shpinen familjes e kom lan token tem/
qe sju thash diten e mire qiky sen shum o ka m'dhem/
jom ka pres me dal dilli/jetes pak color mi shti/
du mi lan te tana senet veq nven temin du mu kthy/
syt en tok um kan ra malli per juve mka marr/
merzia per ven temin mue zemren ma ka kall/…
plot menime tsillen nkry/jeta ma nuk asht ma per ty/
Kujtimet e venit tan tash I mshel n’kry me ni dry/
jeta veq veshtirsohet interesant ma sen nuk t'doket/
menja edhe zemra tash veq per mbijetes rroken/
Jeta koka shum bajat kurgja nuk paska rëndsi/
po jetoj ni jet n’gurbet po jetoj ni jet n’vetmi/
ktu veq ntelefon familjes zanin e vet ja ni/
parja nuk po vlejka sen kur kerkush nuk tjep dashni/

Ref...(x2)

In morning go to work in evening back to home/
Iam thinking for my life why is it monotone/
Iam away from my homeland this is killing me/
Iam living a life without my family/

Kerqysh jeta spo jetojka kërkush nuk po tu afrojka/
kerkush per ty spo menojka kerkush t'miren s'po ta dojka/
po vazhdoj me lot en sy per ven temin qe mkan ra /
m'ka marr malli per familje qe po rritna pa ata/
pa shoqni e pa shqiptar pa kerkan që shum e du/
Krejt ata qe un i lypi asnjani nuk jan me mu/
jom tuj menu diqysh prej kti veni me ja therr/
ktu koka jeta palidhje veq dimen spaska ver/
n'fillim tdoket shum i mir masanej bahet i shtir/
krejt jeta tbohet bajat e kurgja nuk tdoket mire/
tani mo nuk je i lir jeta tbahet e veshtir/
Punon lodhesh me zemer edhe tani met i shtrir/
me mujt mu kthy diqysh emrin ma mos me ja ni/
mu kan me juve familje per kurgja tjeter nuk di/
shum palidhje jeta koka kur familjes shpinen ja kthen/
ska qka tvyn pasunia kur shpien vet e len/

Ref...(x2)

In morning go to work in evening back to home/
Iam thinking for my life why is it monotone/
Iam away from my homeland this is killing me/
Iam living a life without my family/

Intro : Yeah Zone'X - Away From My Homeland

Lyrics by : Wild Panther a.k.a Zone'X


Ky tekst u dërgua nga  ardian   FreeLikeKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018