A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhavit Avdyli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  32
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
BIOGRAFIA: Xhavit Avdyli është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore vajtuese. Karrierën prej muzikanti e ka filluar si instrumentist që nga viti 1993. Kurse, me këngë filloi të merrej që nga viti 1994 dhe pati një varg paraqitjesh në manifestime kulturore në Ferizaj e më gjerë. Nga përvoja dhe puna profesionale që bëri, në bashkëpunim me kolegët e tij profesional, ka punuar dhe vazhdon të punojë albume për këngëtarë të zhanreve të ndryshme të muzikës: Zbavitëse, Popullore, Hip Hop, R&B etj. Aktualisht Xhaviti punon në sekt...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Vëllai i

2Ton

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Disponim Per Dasmore (2010)


» Dërgo Një Këngë »

Bukuroshja Jem
Ku Ke Mbet
Shko
Mos Aktro
Pse
Gjurmet Ne Trupin Tim
Endrra Ime
C'na Duheshin Fjalet
Dikur
Her Drit Her Terr

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Magrib Muqiqi

Kushtrim Dobra

Valon Azizi

Xhevdet Osmanaj

Naser Beqiri

Granit Llugaliu

Arben Gashi

Aleksandër Gjelaj

Kadan Duraj

Amrush Thaqi


Tags: Xhavit Avdyli

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018