A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhavit Dedej

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  24
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 54 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Xhavit Dedej është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. I lindur dhe i rritur mes këngës tironse, të cilën e këdon me shumë pasjon. Ka edituar disa albume dhe një numër të madh këngësh e videoklipesh. Në vitin 2004, Xhavit Dedej publikon albumin "Faj Apo Gabim". Në vitin 2006, Xhavit Dedej publikon albumin "Bobi". Më datë 2 Qershor 2008, Xhavit Dedej publikon videoklipin "S'jam Harom". Më datë 22 Mars 2012, Xhavit Dedej publikon videoklipin "C'desha Qe Kalova Nga Shijaku". Më datë 24 Ma...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Bobi (2006)

Faj Apo Gabim (2004)


» Dërgo Një Këngë »

Te Kam Zemer
Uje Se Plasa
Bobi
O Shijak Me Halle
Diaspora
O Tironca Mashalla
C'desha Qe Kalova Nga Shijaku
Une Me Ty
Gocat
Sonte


Artistë Të Ngjashëm:

Bujar Cici

Reshit Boka

Leonard Bombaj

Nimet Leka

Ferdinant Bjanku

Ardian Trebicka

Rifat Mulaj

Hysni Alushi

Thoma Mahilaj

Gjeto Luca


Tags: Xhavit Dedej, Xhavit Dedei, Xhaviti

Xhavit Dedej në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018