A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xhavit Dedej - N'bash T'qefit T'muhabetit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/10/2012

2012-10-09T06:33:49

O n'bash te qefit, o muhabetit,
na vjen kafja o me u pi.

O buza me dridhet o prej sikletit
filxhoni n'dore o c'mu ngri.

Oj floku i goces si pen'da e korbit qe s'pesho me nji dore mer ere.

Oj note e dite po i luten zotit, qe t'ma heq oj marakun krejt.

O dur't e tuja porsi llak keku, ene gishtat si qelibar.

O shum halle qe kane ashiku, si bylbylat ne behar.

Oj jane tu shkrep o lal ka shishe e venes jarna na na ne
o muhabeti lal ke midja e rremes jarna na na ne
O sal kazaz o la c'mu dogj fustona jarna na na ne
O ti mre cun tja......................... jarna na nan ne hajd ke lala e.......


Ky tekst u dërgua nga  altin
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2019