A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhavit Sadiku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
BIOGRAFIA: Xhavit Sadiku është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore qytetare. Në Qershor 2002, Xhavit Sadiku merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Ende Menoj Per Ty". Në vitin 2011, Xhavit Sadiku & Xhevahiret publikojnë albumin "Këngë Dasmash" Në vitin 2013, Xhavit Sadiku publikon albumin "Rruges Duke Ecur" Në vitin 2017, Xhavit Sadiku publikon albumin "Live 2017"...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Live 2017 (2017)

Rruges Duke Ecur (2013)

Këngë Dasmash (2011)


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Alban Jashari

Alban Emiri

Qamili I Vogel

Chika

Orhan Zeneli

Danny Boy

Agon Nimani

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Skender Xhafa

Niku


Tags: Xhavit Sadiku

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018