A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Xhela është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Me një vokal të ngrohtë, Këngëtari ferizajas, Xhela tashmë ka arritur që publikut shqiptar, t'i dhurojë ngrohtësinë e këngës shqipe. Në Nëntor 2009, Xhela merr pjesë në Çelësi Muzikor 3 me këngën "Nuk Kam Fat". Në Dhjetor 2009, Xhela merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Nuk Kam Fat". Në vitin 2011, Xhela publikon albumin "E Pabesushme". Më datë 29 Maj 2012, Xhela publikon videoklipin "Loti". Më datë 29 Maj 2012, Xhela publikon...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare

Fenomenale (2015)

Kenge Te Vjetra Qytetare (2014)

Live 2013 (2013)

Live 2012 (2012)

E Pabesushme (2011)

Live 2010 (2010)


» Dërgo Një Këngë »

M'Qani Shokë
Lamtumire 2016
Ani Ani
Veq Nje Dite
Nuk Kam Fat
Loti
Kush Na Ka Nda
Pellumbesha
Kalo Mire
N'telefon


Artistë Të Ngjashëm:

Xili Berisha

Kadan Duraj

Mergim Mjeku

Gjergj Presheva

Korab Jetishi

Hekuran Krasniqi

Alidema

Dj Blunt

Xuxi

Naser Berisha


Tags: Xhela, Xhela Abazi

Xhela në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë