A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Savrovë 
  • Mosha:
  • 54 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Xhemajl Rudi është një shkrimtar. Katër vite të shkollës fillore i kreu në fshatin e lindjes ndërsa tetëvjeçaren në shkollën fillore "Vëllëzërit Frashëri"në fshatin Bukosh. Prej vitit 1981 mirret aktivisht me veprimtari të lëvizjes për pavarësi. Kam shkollimin dhe diplomen e kontabilitetit, si dhe per nje kohe kam studiuar ne filozofi-sociologji. Më 1993 ndiqet sërish dhe detyrohet të largohet nga vendi.Momentalisht gjindet në Zvicër prej 17 vitësh. Me poezi u morë nga klasa e 6-...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Fatmir Çitaku

Islam Idrizi

Ilir Koro

Agron Tufa

Kasam Shaqirvela

Romario Xhaferri

Met Sadiku (Poet)

Gentinikqi

Albert Bikaj

Kristjan Dukaj


Tags: Xhemajl Rudi

Krijo Një Kartolinë