A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhemi Nokshiqi Muzai

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  175
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Xhemi Nokshiqi Muzai është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore folklorike. Xhemi Nokshiqi Muzai eshte kengetare shume e mirenjohur dhe shume e talentuar, songwriter, producer dhe instrumentaliste. Ka filluar veprimtarin e say artistike qe ne klase te trete, ne festivalin e instrumentisteve te vegjel ne Rtvsh te Tiranes e cila kendonte dhe e shoqeronte veten me cifteli. Eshte fituese e cmimeve te para ne festivalet per fatosa dhe pionere te rrethit te Tropojes. Ka kenduar ne festivalet kombetare per fatosa dhe pionere ne...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Entela Zhula

Albana Mesuli

Greta Berati

Emmy

Gerta Heta

Ema Qazimi

Ajkuna Anxhaku

Ermira Babaliu

Himena Ymeri

Habibe Ostreni (Bibe)


Tags: Xhemi Nokshiqi Muzai, Xhemile Nokshiqi

Krijo Një Kartolinë