A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhemil Saliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  22
  • Vendlindja:
  • Gostivar 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Xhemil Saliu është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Këngëtari shqiptar nga Maqedonia Xhemil Saliu ka lindur në Debresh të qytetit të Gostivarit. Xhemil Saliu ka filluar të këndojë që në moshë shumë të herët në fshatin Debresh aty edhe ka spikatur talenti i tij, që do të shpalosej më tej gjatë gjithë fëmijërisë me evente muzikore,dasma dhe kengë të ndryshme. Talenti i kengetarit eshte zbuluar nga xhaxhai i babait (SALI SALIU) dhe nga mesuesit e muzikes. Ne moshen 6 vjecare bleu Ciftelin e pare. Fil...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Vetem Ti Plagen Ma Sheron (2013)

Mesazhi I Fundit (2010)

Sonte Me E Mira Je (2005)

Tani Je Pishmane (2000)


» Dërgo Një Këngë »

Ti Nuk Ke Zemer 2018
Syt Mu Mesuan Me Ty

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Kadri Ismajli

Ismet Bexheti

Gjeto Luca

Hajredin Gjeta

Brahim Qetaj

Refet Asani

Aziz Dervishi

Hidaver Osmani

Ferit Abdiu

Alush Hamiti


Tags: Xhemil Saliu, Xhemil Salihu, Xhimi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018