A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Xhensila Myrtezaj - Lulet Mbledh Për Hënën


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/12/2011

2011-12-26T00:00:00

Muzika & Orkestrimi:

Genti Lako

Pjesëmarrëse në

Festivali i 50-të në RTSH


Në burgun që shikon njerëzit mezi rrinë
më thuaj pse jetën kalon në vetmi ti
një mbretëreshë e yjeve ti je
por një mik nuk ke
dhe mërzitesh
kam frikë se mos venitesh

Sa keq më vjen një shok nuk gjen
ta dish se vetmia s`di ç`është dashuria
dhe kur ti dashurinë do ta provosh
më tepër do ndriçosh
une të lutem
ti dashuro të lutëm

(refren)
Në je Hënë e plotë apo mos je gjysëm Hëne
sekretet mbulon ti me magjinë e çdo mbrëmje
dhe ulesh në zemra
dhe çel mijëra endrra
lëndinave bredh....
Lulet mbledh për Hënën
(fund refreni)

Sa keq më vjën një shok nuk gjen
ta dish se vetmia s`di ç`është dashuria
dhe kur ti dashurinë do ta provosh
më tepër do ndriçosh
une të lutem
ti dashuro të lutëm

(refren)
Në je Hënë e plotë apo mos je gjysëm Hëne
sekretet mbulon ti me magjinë e çdo mbrëmje
dhe ulesh në zemra
dhe çel mijëra endrra
lëndinave bredh....
Lulet mbledh për Hënën

(refren)
Në je Hënë e plotë apo mos je gjysëm Hëne
sekretet mbulon ti me magjinë e çdo mbrëmje
dhe ulesh në zemra
dhe çel mijëra endrra
lëndinave bredh....
Lulet mbledh për Hënën


Ky tekst u dërgua nga Zack-t
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018