A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  133
  • Vendlindja:
  • Krujë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Xhenty është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop dhe reggae. Prindërit e tij janë nga Kruja dhe e kanë quajtur djalin e tyre pas mbretit ilir, "GENT", një mbreti i fuqishëm i Ilirisë, sepse donin që biri i tyre të trashëgonte fronin e mbretit në karrierën e tij. Që kur ishte fëmijë ai filloi të dëgjonte muzikë Hip Hop të këngëtarëve të famshëm të asaj kohe në Shqipëri, dhe në të njëjtën kohë filloi të këndonte Hip Hop para pasqyrës. Vëllezërit e tij e panë atë që ai e donte muzikën dhe për këtë arsye ata i...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Snapchat

Profili

SoundCloud

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtare

Good Playa (2014)


» Dërgo Një Këngë »

Ai Ka Vdek
Balenciaga
Prej Fillimit
Deshtim
Like Me
Dashni
Si Shoke

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Ergi Dini

Elsamed Senaj (Eli-G)

Gerard Merdani

Stiv Boka

Dilan Reka

KMC

Ardit Çuni

Marin TnT

Glenis Dume

Xhevi


Tags: Xhenty

Xhenty në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë