A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Xhesika Polo - Aura


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  13

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

11/12/2014

2014-12-11T00:00:00

Teksti:

Alex Seitaj

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2014


Edhe fryma me mbaron
Sa here te shikoj
Buza ste prek
Dhe zemra bertet
Te dua

Si thik' ne kte nate
Kjo heshtje kaq e gjate
U thye pa shkak
Nga nje Puthje e zjarrte
Shpresat me zgjon
Me ben te besoj

Nje dite lotet do ti thaj
Dhe Zemren ta sheroje
Frymen time do ta jap
Te vetem do te mbroj me Zemer
Dhe si Yjet Jane
Gardianet e ksaj' nate
Ashtu une do t'jem
Aurora jote

Ref.
Se pa fjale
Zemra di te flas
Si engjell di te qaj dhe fal
Nga heshtja na sheron
Plaget mbyll dhe shpirtin zgjon
Zemren time e ke ti
Si copez qielli tee...

Nuk the asnje fjale
E preke ngadal'
Kte Zemer te marre
Qe vuan

Veç ti ne kte nate
Je ylli me i zjarrt'
Nga frika me mbron
Ngadal' shpirtin ngroh
Trupin pushton
Me ben te jetoj

Edhe nese rrugen nuk e shoh
Dhe hijet me mbulojne
Ne drite me rikthen
Aurora jote

Ref.
Se pa fjale
Zemra di te flas
Si engjell di te qaj dhe fal
Nga heshtja na sheron
Plaget mbyll dhe shpirtin zgjon
Zemren time e ke ti
Si copez qielli te (x2)
MBULON.

Kartolina (1)

U krijua nga Xhesika 2018-08-18 06:04:42
Edhe fryma më mbaron
sa herë të shikoj
Buza s'të prek
dhe zemra bërtet:
Të dua!

Krijo Një Kartolinë

Fullscreen


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018