A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhevahir Spahiu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  71
  • Vendlindja:
  • Malind 
  • Mosha:
  • 74 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Xhevahir Spahiu është një shkrimtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Xhevahir Spahiu është shkrimtar i njohur shqiptar. Studioi në fakultetin histori-filologji, dega gjuhë-letëresi shqipe. Që nga viti 1968 ka punuar si gazetar në gazetën “Zëri i Popullit”, redaktor në revistën “Nëntori”, mësues dhe libretist në Teatrin e Operas e Baletit në Tiranë. Është i nderuar me çmimin “Migjeni” dhe dhe është fitues i çmimit të parë në konkursin e 45-vjetorit të çlirimit të Atdheut....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Fatos Arapi

Arben Duka

Pashko Vasa

Odhise K. Grillo

Faik Konica

Pjetër Bogdani

Petro Marko

Bardhyl Londo

Asdreni

Lasgush Poradeci


Tags: Xhevahir Spahiu

Xhevahir Spahiu në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë