A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Xhevdet Hafizi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  3
(1925-2009)  
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Xhevdet Hafizi është një këngëtar i njohur. Xhevdet Hafizi këngëtari i njohur i muzikës popullore qytetare shkodrane, mban titulli "Artisti i Merituar", e nisi karrierën në qytetin e tij të lindjes, në Shkodër. Më pas u aktivizua në Ansamblin Shtetëror të Këngëve dhe Valleve. Dueti i tij me këngëtaren Luçie Miloti është në kujtesën e mbarë shqiptarëve me këngën "Kur prendon dielli". Ai ka kënduar edhe në duete të tjera me Naile Hoxhën e Florinda Gjergjin. Këngë të kënduara prej tij janë "O...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ferdinant Bjanku

Gjergj Hila

Erti Hizmo

Julian Lekocaj

Tani (Artan Shqadha)

Qerim Sula

Bik Ndoja

Alban Arifi

Pellumb Katroshi

Julian Sula


Tags: Xhevdet Hafizi

Krijo Një Kartolinë