A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Xhezahir Elezi (Xheza) - Mos Më Harro


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/05/2014

2014-05-15T16:58:27


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Më Harro" kënduar nga Xhezahir Elezi (Xheza).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Xhezahir Elezi (Xheza) i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ylli Limani - Mos Më Harro

O shpirt, o dritë, o diell,
pse po ik?
Mos më lër vetëm,
se kam frikë...

Kam frikë se do rrëzohem,
do humbas...
Kam frikë se s'do t'kujtohet
pse m'ke dashtë...

Ref: Mos më harro, të lutem!
Mos më harro...
Mos më harro, të lutem!
Mos më harro...

Jehonë premtimesh t'thyera,
më mundojnë...
Dhe i mbyll veshët
por prapë i dëgjoj...

E ti jeto e lumtur
me zemër tjetër,
po kurrë mos e harro dashurinë e parë,
dashurinë e vjetër...

Ref: Mos më harro, të lutem!
Mos më harro!
Mos më harro, të lutem!
Mos më harro!

Mos e harro zemrën
që ende të do,
mos më harro, të lutem!
Mos më harro!

Bridge: Mos më harro se Zoti,
Zoti s'të fal!
Më premto që do m'kujtosh
me mall...

Dhe nëse jo
të paktën më gënje,
se dikur unë dhe ti ishim NJË,
ishim NE!

Ref: Mos më harro, të lutem!
Mos më harro!
Mos më harro, të lutem!
Mos më harro!

Mos e harro zemrën
që të deshti fort,
mos më harro, të lutem!
Mos më harro!

Sefe Duraj - Mos Më Harro

Ref.
Mos më harro, mori zemër
mos më harro syni jem
pse ti nuk po vjen
shpirtin tim rahat s'pe len

Atë natë kur u ndam unë edhe ti
ishte hera fundit që të pash ty
sa herë të kujtoj sytë më mbushen lot
i them vetes jo nuk duroj dotë
sa herë të kujtoj sytë më mbushen lot
i them vetes jo nuk duroj dotë

Ref. (2x)
Mos më harro, mori zemër
mos më harro syni jem
pse ti nuk po vjen
shpirtin tim rahat s'pe len

Skam kujt t'ja qaj hallin
tash të humba krejt
ty t'kam pas dashni e ty t'kisha jet
sa herë të kujtoj sytë më mbushen lot
i them vetes jo nuk duroj dotë
sa herë të kujtoj sytë më mbushen lot
i them vetes jo nuk duroj dotë

Ref. (2x)
Mos më harro, mori zemër
mos më harro syni jem
pse ti nuk po vjen
shpirtin tim rahat s'pe len

....

Ref. (2x)
Mos më harro, mori zemër
mos më harro syni jem
pse ti nuk po vjen
shpirtin tim rahat s'pe len

Nikolle Nikprelaj - Mos Më HarroTane dynajaj
Mem pas thane
Se ti mua meeeee haaaarrooonnn

Ni zog vet une…qe e ke lane
Per ty qan e per ty kendoooon

Chorus:
Shume ma mire mos t’kisha njoh
Shume ma mire mos t’kisha pas
Shume ma mire mos t’kisha pas
Nate per nate n’enderr pot shoh
Zemer e mejra e don mem plas
Zemer e mejra e don mem plas

Tane dynajaj
Mem pas thane
Se ti mua meeeee haaaarrooonnn

Si zog vet une… qe e ke lane
Per ty qan per ty kendoooon

Edhe njehere po t’lutem Zot
Ti prej meje e mos me u’nda
Ti prej meje e mos me u’nda
Gjith ky vaj e gjith ky lot
Ty ishallah ka me t’vrra
Ty ishallah ka me t’vrra
Gjith ky vaj e gjith ky lot
Ty ishallah ka me t’vrra
Ty ishallah ka me t’vrra
Më Shumë...