A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Yll Limani - Shiu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  197

Komente nga Fansat

2 🔥🔥

//

Teksti:

Ilirjana Blakaj

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Yll Limani

Pjesëmarrëse në

Festivali i 55-të në RTSH
Më lër të t'prek, të t'ndjej
Për aq kohë sa ka mbetur
Dhe fundin ta gënjej
Mbi fytyrën tënde t'fjetur

Dhe t'vërtetën ta mbys
Me shokun tim të dehur
Por buzëqeshja ngrin
Pas fatkeqsisë sonë është fshehur...

E shiu do t'i laj mëkatet tona
do t'harrojmë netet e vona
kur ti e shtrirë pranë meje
më falje dashuri
Fotografitë në mur
një ditë do t'zbehen
nëse shkon e di s'do kthehesh
prandaj të lutem rri
veç edhe një natë
veç edhe një natë
veç edhe një natë
veç edhe një natë...

A do t'munden buzët tona
të gjejnë shijen e dashurisë
a do të frikësohemi
të besojmë ne të dy sërish

Pika shiu n'lëkurën tonë
tek themi "Lamtumire"
vërshojnë çdo prekje, çdo puthje
në trupat tonë të mpirë
e ti buzëqesh për të fundit herë

E shiu do t'i laj mëkatet tona
do t'harrojmë netet e vona
kur ti e shtrirë pranë meje
me falje dashuri
Fotografitë në mur
një ditë do t'zbehen
nëse shkon e di s'do kthehesh
prandaj të lutem rri
veç edhe një natë (3×)


Ky tekst u dërgua nga RoniKartolina (6)

2018-09-09 19:02:18
Buzëqeshja ngrin
Pas fatkeqsisë sonë
është fshehur
2018-09-05 07:03:49
A do t'munden buzët tona
të gjejnë shijen e dashurisë?
A do të frikësohemi
të besojmë ne të dy sërish?
U krijua nga ♥️♥️ 2018-09-01 23:06:25
E ti buzëqesh
për të fundit herë
U krijua nga Entela Çapo 2018-05-12 11:36:07
Më lër të t'prek, të t'ndjej
Për aq kohë sa ka mbetur
Dhe fundin ta gënjej
Mbi fytyrën tënde t'fjetur
2018-05-10 18:48:23
E shiu do t'i laj mëkatet tona
do t'harrojmë netet e vona
2018-05-07 17:28:41
Pika shiu n'lëkurën tonë
tek themi "Lamtumire"
vërshojnë çdo prekje,
cdo puthje,
në trupat tonë të mpirë

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...