A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Yll Limani - A Ja Ka Vlejt


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  66

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/04/2018

2018-04-05T11:09:59

Ref:
Kallxom a ja ka vlejt qe ma nuk jena bashke?
Kallxom a ja ka vlejt qe tash sun rrin rahat?
Kallxom a ja ka vlejt? A qikaq e pat?
A je tu u ni e lire me tjeterkon ngat?
Kallxom a ja ka vlejt qe ma nuk jena bashke?

I
Oj zemer,
A m’ke kuptu ti najher mu edhe gjestet e mija?
Oj zemer, veq kallxom ti tash...

Ma gjun fajin mu kur e din qe jom i paqt,
Me t’bo t’lumtur ty jo jo vet ti nuk ke dasht,
Ma gjun fajin mu po s’ka lidhje ani nasht,
Me t’bo t’lumtur ty jo jo vet ti nuk ke dasht..

Pre:
Nese shkoj tash, a t’kisha mungu?
Nese shkoj tash, a m’kishe kujtu?

II
Vet faj, ti ke pas vet faj,
Nuk u kon veq hajt,
Ti e din shume mire,
Jom ardh sa here m’ke thirr...

E ni dite ka me tu kujtu,
Gjithcka kom bo per ty
E ti cka ke bo per mu?
Ti cka ke bo per mu?

Outro:
Ti ki me thon “hej, une n’jete ma a e gjej
dikon qe mund me m’dasht sikur ti?”
Une kohen nuk e kthej, ti me kujtime flej,
Beb kerkush nuk u kon si na dy...


Ky tekst u dërgua nga exeKartolina (2)

U krijua nga Anna 2018-09-04 18:04:14
Nëse shkoj tash,
a t'kisha mungu?
Nëse shkoj tash,
a m'kishe kujtu?
2018-06-13 20:48:36
Oj zemer,
A m’ke kuptu ti najher mu
edhe gjestet e mija?
Oj zemer, veq kallxom ti tash

Krijo Një Kartolinë

FullscreenMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018