A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zaim Sejdiu
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 25 Nentor 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  9

Zaim Sejdiu është këngëtar i njohur. Zaim Sejdiu jeton ne Ferizaj dhe eshte student ne Fakultetin Filologjik ne Univerzitetin e Perishtines. Me muzik ka filluar te miret nga mosha 10 vjeq duke prezantuar ne Festivale te ndryshme, ne mbremje te ndryshme dhe deri me ditet e sotme ku tani ka retalizuar shume kenge 3 videoklipe dhe nje Album me titull "KU DO QE JENA NA" ne bashkpunim me rep kengetarin Timo, koheve te fundit ai ka realizuar kengen e ti baladen me titull U Fejove tani ai nuk ka bashkpunim me Kengetarin timo per arsye se ai asnjehen nuk e perlqente te bashkpunonte me Rep Kengetar por ne refrenet sa kendoi ishte i knaqur. Zaim Sejdiu aktualisht Punon Ne Radio Ferizaj ne Ferizaj eshte udheheqes i emisionit "PER TE GJITH NGA PAK". AI punon si tekstshkrues dhe vlen te ceket se ne vitin 2006 ai ka Botuar edhe librin e ti te par me tilull nje vit ne erresi.
Momentalisht jeton ne Ferizaj dhe eshte i fejuar me Gentiana Bytyci Sejdiu ne San Diego te Kalifornise ne USA. Zaimi shume shpejt do ta le Kosoven per te filluar jeten ne Amerike, por jo edhe muziken.

Më datë 12 Maj 2009, Timo publikon videoklipin "Maturant A Jeni Gati", në bashkëpunim me Zaim Sejdiu.

Më datë 30 Korrik 2009, Timo publikon videoklipin "Mjeku I Kohes", në bashkëpunim me Zaim Sejdiu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018