A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

Flamuri Kuq E Zi

O,Flamuri Kuq e Zi,
Në dorën e shqiptarit rritesh,
Kurë vdes njeriu i shtrenjtë,
Në gjysmë shtizë valëvitjesh.

Kur Shqipëria ka ndeshje,
Kush e e kush çohet në këmbë,
Për Ty Flamur Kuq e Zi,
Duke kënduar Hymnin Tuaj kombètar.

Për Flamurin Kuq e Zi,Betohen,
Kosovë,Çamëri për Një Shqipëri,
Gjithmonë po njësoj do valvitesh Ti..
O,Flamuri Kuq e Zi dhe me 28 Nèntor!

- poezi nga Zamira Korançe


- Poezia u dërgua nga Zamira Korançe -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  179

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018