A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29
  • Vendlindja:
  • Nikaj-Mërtur 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
BIOGRAFIA: Zef Mulaj është një shkrimtar i njohur. Zef Mulaj u lind në Nikaj-Mërtur të Malësisë së Gjakovës (Tropojë), në fshatin Qeresh-Mulaj. Ka shkruar poezi qysh në rininë e tij. Ka mbaruar studimet e larta në Fakultetin e Mjekësisë, Tiranë (Dega Farmaci). Ka punuar shumë vite në zonat e vendlindjes. Veç punës si farmacist, është marrë gjithnjë me kërkime shkencore në fushën e tij, sidomos në studimin e bimësisë mjeksore të alpeve të Shqipërisë. Në vitin 1994 vendoset në mënyrë legale në Ital...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Miltiadh Davidhi

Ndoc Gjetja

Vasil Tabaku

Ardi Omeri

Ferdinand Laholli

Vath Koreshi

Hiqmet Meçaj

Martin Camaj

Jorgo Bllaci

Pjetër Budi


Tags: Zef Mulaj

Krijo Një Kartolinë