A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Atdheu

Atdheu është
Një lule një pemë një ferrë
Një lumë një det një gur
Një qiell një re e vetëtimë

Atdhe është gjaku
Në të cilin i ka rrënjët

Nis e kurrë s’ mbaron
Atje te Dielli

- poezi nga Zef Mulaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  144

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018