A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Zeqe Kuqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Deçan 
  • Mosha:
  • 65 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Zeqe Kuqi është një këngëtar i njohur. Që i ri kishte filluar të këndojë. Kishte lindur si këngëtar nga shoqëritë kulturore artistike. Këndon bukur dhe zëri i tij taman përshtatet me zhanrin që këndon. Është ky Zeq Kuqi, këngëtari që vjen nga qyteza e Deçanit. Këngën e ka në shpirt, por për profesion ka mantelin e bardhë. Ai është specialist i mjekësisë. Punon si kardiolog. Thotë se këngën dikur e kishte hobi, kurse sot i është bërë pjesë e jetës së tij. Ai jeton në Gjakovë dhe ësh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Vali Kuqit

I ati i

Yllka Kuqit

Shto profile

zyrtare

Zeqe Kuqi


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Xhevat Kelmendi

Enver Petrovci

Shaip Bytyqi

Met Sadiku

Ejup Rexha

Shkelqim Beshiri

Qerim Sula

Haxhi Maqellara

Qazim Beka

Agim Tejeci


Tags: Zeqe Kuqi, Zeqe Kuçi, Zeq Kuqi, Zeqe Kuci

Krijo Një Kartolinë