A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mbremjet E Vjeshtes Qajne

Troket era mbi xham
Ne mbremjet monotone vjeshtore.
Mbi fusha mjegulla shtrihet ngadale,
Në pelgjet e turbullta.
Pikat e shiut renkojne dhimbshem
Nga lotet e qiellit qe mbajne…

Ndaj mbremjet e vjeshtes qajne!

- poezi nga Zhuljeta Çaushi Fieri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018